Dzisiaj odbył się ostatni etap rajdu Abu Dhabi Desert Challenge. Znakomicie pojechał Kuba Piątek, który zajął 7 miejsce, wygrywając wśród juniorów. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej uplasował się na 9 pozycji oraz zgarnął drugie miejsce w klasyfikacji juniorów. Dla zawodnika Akademii Orlen Team oraz Hanesco Racing Team był to wymarzony debiut i jesteśmy przekonani, że to nie był jedynie szczęśliwy przypadek, a wynik dobrze wykonanej pracy. Poza Kubą, do mety rajdu dojechało jeszcze 4 polskich motocyklistów: Michał Hernik był 15, Maciej Berdysz 19, Paweł Stasiaczek 23 i Norbert Madetko 32.

KubaDzisiaj zawodnicy mieli do przejechania 360 km z czego 244 stanowił odcinek specjalny. Meta etapu i równocześnie całego rajdu znajdowała się w Abu Dhabi, gdzie na zawodników czekali kibice, reporterzy i słodkie hostessy. Świetne zawody pojechał dzisiaj Kuba, który od samego początku mocno ruszył do przodu. Już na 70 km dogonił lidera klasyfikacji juniorów, który wyruszył 3,5 min wcześniej. Została już tylko niecała minuta do odrobienia, aby wskoczyć na pozycję lidera. Niestety rywal widząc co się dzieje przytrzymał się Kuby i praktycznie do samego końca nie pozwolił uciec Polakowi. Jak się okazało na mecie Kubie do szczęścia zabrakło tylko 32 s. Mimo to, Lublinianin na dzisiejszym etapie pokazał się ze znakomitej strony, jadąc bardzo szybko, bardzo pewnie i co najważniejsze bez wywrotek. Ostatecznie uplasował się na znakomitym 7 miejscu, a w generalce wskoczył do pierwszej dziesiątki na miejsce 9. Takiego wyniku chyba nikt nie mógł się spodziewać.

nowki2

 

Ufff nareszcie na mecie! Trochę dał mi w kość ten rajd, ale jestem bardzo szczęśliwy być tutaj na mecie cały i zdrowy. Dzisiejszy etap można opisać jednym słowem: Ideollo 🙂 Na początku rajdu ustaliliśmy, że jeśli wszystko będzie w porządku to ostatniego dnia mogę dać trochę gazu i tak zrobiłem. Starałem się odrabiać straty do mojego bezpośredniego rywala w klasyfikacji juniorów, ale niestety troszkę zabrakło. Mimo wszystko jestem  z siebie bardzo zadowolony!

Raj Abu Dhabi Desert Challenge był pierwszą eliminacją Mistrzostw Świata w Cross Country. Organizatorzy zadbali o wszelkie szczegóły, wszystko przebiegło bardzo sprawnie. Dla Kuby i całego teamu była to niesamowita podróż, a jakże pouczająca. Z bagażem doświadczeń zdobytych na arabskich pustyniach już za tydzień, w czwartek 17 kwietnia Kuba wyruszy do Kataru wziąć udział w rajdzie Sealine Cross Country Rally.

nowki3

Good job Kuba!