Na dzisiejszym etapie po raz kolejny Kuba pokazał kawał solidnej jazdy, chociaż nie obyło się bez pomyłek. Pod nieobecność Jakuba Przygońskiego, Lublinianin został liderem Polaków w klasyfikacji motocyklistów. Zawodnik Hanesco Racing Team dojechał na metę na 13 pozycji. W klasyfikacji generalnej niestety zaliczył spadek na 12 lokatę, utrzymał natomiast 3 miejsce wśród juniorów.

Wtorkowy odcinek specjalny liczył 256 km. Dzień dla zawodników, jak zwykle, rozpoczął się bardzo wcześnie. Kuba najwyraźniej przyzwyczaił się do wstawania o 4 rano, bo od samego początku trzymał równe i szybkie tempo. Chwilę po starcie wyprzedził już dwóch zawodników, z pewnością miał chrapkę na etapowe zwycięstwo. Świetnie radził sobie na wydmach – tam gdzie inni tracili Kuba zdobywał. Niestety na ok. 30 km przed metą, pogubił trasę i stracił cenne minuty, aby powrócić na dobry szlak. Koniec końców ukończył rywalizację na 13 miejscu.

nowe

Od samego początku jechało mi się bardzo dobrze. Niedługo po starcie udało mi się wyprzedzić dwóch rywali, którzy startowali przede mną. Dzisiaj mieliśmy do pokonania dużo wydm, na których szło mi naprawdę nieźle. Niestety ok. 30 km. pomyliłem trasę i zanim znalazłem ją z powrotem straciłem ok. 10 min. Powoli zaczynam odczuwać zmęczenie rajdem jednak do końca już niedaleko, coraz bliżej domu.

Jutro zawodnicy mają do przejechania 380 km, z czego 240 km stanowi odcinek specjalny. Kuba na trasę wyruszy o godzinie 6:07 czasu miejscowego. Trzymamy kciuki!

IMG_0303

Relacja z dzisiejszego etapu na Eurosporcie o 23:30!