W końcu zaczęło się. Po tygodniu przerwy, wracamy z kolejną dawką emocji. Dzisiaj oficjalne rozpoczęła się druga runda Mistrzostw Świata Cross Country. Pierwszy etap katarskiego rajdu przeszedł już do historii. Kuba na dzisiejszym odcinku specjalnym zajął solidną 10 pozycję. Kolejny z Polaków Maciej Berdysz był dzisiaj 12. Zwycięstwo etapowe padło łupem Hiszpana Joana Barredy Borta, który został także liderem klasyfikacji generalnej.

image

Zawodnicy ruszyli na trasę o godzinie 10 czasu miejscowego. Jako piąty startował dzisiaj Kuba. Dzisiejszy etap był nie lada wyzwaniem dla Lublinianina, ponieważ startując jako jeden z pierwszych, praktycznie zakładał ślad więc był to test dla umiejętności nawigacyjnych Kuby. Trasa bardzo różniła się od tej w Abu Dhabi, gdyż tutaj jest bardzo dużo kamieni i ogólnie trasa jest dosyć twarda. Kuba jechał bardzo ostrożnie, aby nie zaliczyć żadnej wpadki i nie pogubić trasy. Na całe szczęście okazał się bardzo skutecznym strategiem dojeżdzając do mety na 10 pozycji. Co więcej dwóch zawodników zaufało zdolnościom nawigacyjnym zawodnika Hanesco Racing Team i praktycznie przez całą długość odcinka specjalnego podążali jego śladami.

Jutrzejszy etap zapowiada się na jeszcze trudniejszy. Dzisiaj zawodnicy podczas odcinka specjalnego mieli do zaliczenia 40 waypointów, podcas gdy jutro czeka na nich aż 100! Miejmy nadzieję, że tak jak dzisiaj Kuba skutecznie wykona swoją robotę i zobaczymy go jutro na mecie.