Trzy dni rajdu Sardynii za nami, zostały już tylko dwa. Podczas dzisiejszego etapu, podobnie jak wczoraj, zawodnicy mieli do przejechania 2 odcinki specjalne o łącznej długości 208 km. Zwycięzcą pierwszego został Armand Monleon, a tuż za nim uplasowali się Paulo Goncalves oraz Ruben Faria. Drugi z dzisiejszych odcinków wygrał Goncalves, a podium uzupełnili Matthias Walkner i Helder Rodriguez. Kuba Piątek podczas pierwszej sesji był 21, natomiast na kolejnym odcinku był 36. W klasyfikacji generalnej przewodzi Alessandro Botturi, drugi jest Walkner, a trzeci Monleon. Motocyklista Orlen Team zajmuje 26 miejsce.

etap3Przed dzisiejszym startem motocykliści musieli mieć na uwadze fakt, że po skończeniu jazdy nie będą mogli skorzystać z pomocy mechaników. Dlatego bardzo ważne było dojechać do mety sprawnym motocyklem.

Podczas pierwszego odcinka specjalnego Kuba utrzymywał dobre tempo jazdy oraz nie popełniał błędów w nawigacji. W efekcie dojechał do mety na bardzo dobrym 21-szym miejscu. Niestety podczas drugiej części dnia Kuba musiał zmagać się z problemami zdrowotnymi, przez co nie był w stanie jechać w pełni swoich możliwości. 36 miejsce na mecie drugiego OS-u pozwoliło Lublinianinowi utrzymać pozycję w klasyfikacji generalnej rajdu Sardynii.

Mam za sobą ciężki dzień. Niestety dopadły mnie problemy zdrowotne, które bardzo utrudniały mi jazdę. Pierwszy odcinek był bardzo dobry, niestety objawy choroby nasiliły się w dalszej części etapu przez co musiałem zwolnić. Mimo wszystko udało się zachować miejsce w generalce. Mam nadzieję, że jutro mi się poprawi i będę mógł skutecznie walczyć na trasie.