Pierwszy etap pustynnego rajdu Abu Dhabi za nami. Świetnie spisał się debiutant Kuba Piątek, który uplasował się na 12 miejscu wśród motocyklistów ze stratą do lidera 57 minut. Co więcej  w klasyfikacji juniorów znalazł się na 3 miejscu.

Przygotowania do startuPrzygotowania do startu

O godzinie 7 rano miejscowego czasu zawodnicy wyruszyli na trasę. Cały etap liczył 400 km, z czego 290 km stanowił odcinek specjalny na którym odbywa się pomiar czasu zawodników. Od godziny 9, minuta po minucie, swoje ściganie rozpoczęli motocykliści. Najszybciej z Polaków na mecie zameldował się Jakub Przygoński, który ukończył etap na 6 miejscu. Z bardzo dobrej strony pokazał się dzisiaj Kuba Piątek, który przebijał się z odległej pozycji, aby ostatecznie ukończyć rywalizację na 12 miejscu. Dzisiejszy etap padł łupem Sama Sunderlanda, który został również liderem klasyfikacji generalnej.

Dzisiaj jechało mi się całkiem przyjemnie. Odcinek nie był bardzo wymagający, jednak trzeba było być cały czas skoncentrowanym na 100%, aby nie popełnić jakiegoś błędu. Jak na pierwszy raz jestem zadowolony ze swojego występu. Oby tak dalej, spokojnie i uważnie podążać do mety, taki jest cel. Jutro prawdopodobnie czeka nas cięższy etap z bardzo wymagającymi wydmami.

06.04 nr 2

Jutro na zawodników czeka odcinek specjalny o długości 270 km. O godzinie 6 rano miejscowego czasu wyruszą z biwaku, natomiast start do odcinka zaplanowany jest na godzinę 8. Dodatkowym utrudnieniem dla zawodników będzie z pewnością temperatura, która w środku pustyni osiąga dużo wyższe wartości niż nad zatoką.

Relacja z dzisiejszego etapu na Eurosporcie o godzinie 22:45!