W końcu nastał dzień kolejny i bach… obudził nas deszcz stukający o szybę. Wczorajsze słońce nieśmiało schowało się za chmurami, ale świetnie wiemy, że pogoda jak kobieta jest zmienna i nieprzewidywalna.

O 8 rano ruszyliśmy wykorzystać ostatnie godziny na poprawę parametrów motocykla. Na pustyni panowały zgoła odmienne warunki niż wczoraj. Nocny deszcz porządnie nawilżył suche, arabskie piaski przez co stały się one dużo twardsze, można powiedzieć mniej wymagające. Kilka drobnych zmian, wszystko gotowe więc można było się spakować i wrócić do padoku.

Dzisiejszy dzień przebiegł bardzo sprawnie. Wymieniliśmy kilka części w motocyklu, co przełożyło się na lepsze wyniki. Pierwszy raz miałem do czynienia z tak mokrym piaskiem. Spodziewam się, że na rajdzie takich udogodnień nie będzie, ale z pewnością było to fajne doświadczenie.

IMG_0496Niebo nad Abu Dhabi powoli zaczęło się przejaśniać. W pocie czoła przygotowywaliśmy motocykl do odbioru technicznego. Końcowe poprawki, mycie i tak wypucowanym motorem można było jechać na odbiór.

Sama procedura przebiegła bardzo sprawnie, nie było żadnych zastrzeżeń co do maszyny w czym spora zasługa chłopaków z Orlen Teamu, którzy pomogli nie tylko przy maszynie, ale również w sprawach formalnych.

Z każdą godziną czuć rosnące napięcie wokół rajdu. Ruch w padoku, ryk silników naprawdę robi się coraz cieplej. Czekam z niecierpliwością na jutrzejszy dzień. Staram się nie podpalać i  nie nakładać sztucznej presji, ponieważ jest to mój debiut, ale wierzę w swoje umiejętności, motocykl jest świetnie przygotowany i głowa jest na swoim miejscu.

W sobotę o godzinie 13 polskiego czasu zawodnicy wyjadą na prolog, którego wyniki ustalą kolejność na starcie do pierwszego pustynnego etapu. W czwartek po zakończeniu ostatniego, piątego etapu poznamy oficjalne wyniki oraz zwycięzców.

Trzymamy kciuki za wszystkich Polaków startujących w rajdzie w szczególności za lubelskiego debiutanta Kubę Piątka!

IMG_0444

Relacja z rajdu na Eurosporcie o godzinie 22:45!