5 dni morderczego i szalenie trudnego rajdu za nami. Dzisiaj zawodnicy po raz ostatni przekroczyli metę tegorocznego rajdu Qatar Sealine Rally. Kuba Piątek potwierdził regułę z poprzedniego sezonu, kiedy to osiągał najlepsze wyniki, im bliżej miał do mety. Podobnie było dzisiaj i dzięki bardzo dobrej jeździe motocyklista Orlen Team dojechał do mety na 10-tym miejscu, co dało mu również awans w klasyfikacji generalnej na 9-tą pozycję. Najważniejszą informacją było jednak zwycięstwo Kuby w klasyfikacji juniorów. Wiemy już, że taki wynik dał Lublinianinowi awans w rankingu juniorów całego cyklu Mistrzostw Świata Cross Country na 1 miejsce! Oczywiście, poza Kubą, w rajdzie brali udział jeszcze inni zawodnicy. Do ostatnich kilometrów trwała walka o zwycięstwo, które ostatecznie zgarnął Marc Coma. Drugi na mecie zameldował się Joan Barreda, a na najniższym stopniu podium stanął Paulo Goncalves.

etap 5

Przed dzisiejszym odcinkiem mieliśmy kilka niewiadomych. Kuba zajmował 10 miejsce, ale do wyprzedzającego go Rafała Sonika tracił 11:37 min. Strata niby spora, ale oczywiście jak najbardziej, możliwa do odrobienia. Dodatkowo, na 11 miejscu znajdował się „wyjadacz” z Bliskiego Wschodu, Mohamed Al Balooshi, który tracił do Kuby 14:30 min. Domyślaliśmy się, że walka o pozycje 9-11 rozstrzygnie się między trzema zawodnikami dopiero na mecie.

Kuba rozpoczął spokojnie i z kilometra na kilometr powoli się rozkręcał. Z wyścigu o czołową 10-tkę dosyć szybko odpadł Sonik, a więc na polu bitwy został już tylko Kuba i Al Balooshi. Lepsze tempo utrzymywał reprezentant Zjednoczonych Emiratów i mimo, że ukończył dzisiejszy etap przed Kubą, to motocyklista Orlen Team skutecznie obronił się przed atakami przeciwnika.

Katarski rajd był pełen wzlotów i upadków. Bywało lepiej i gorzej, ale na koniec możemy być zadowoleni z postawy jedynego w stawce polskiego motocyklisty. Jutro tj.  w sobotę,  załoga Orlen Team wraca bezpośrednio do Warszawy, gdzie wezmą udział w rozpoczynającym się Orlen Warsaw Marathon. W sobotę odbędzie się marszo-bieg, a w niedzielę, kibice będą mieli okazję zmierzyć się z Kubą w biegu na 10 km. Do zobaczenia w na starcie!

FullSizeRender