Nie ma odwrotu, oficjalnie rozpoczyna się Rajd Dakar 2015!

O godz. 19 czasu polskiego, a 15 czasu miejscowego zawodnicy zostali zaprezentowani argentyńskiej publiczności. Na Plaza de Mayo, placu znajdującym się przed pałacem prezydenckim w Buenos Aires stawiło się dzisiaj setki tysięcy ludzi, aby na własne oczy zobaczyć najodważniejszych i najlepszych jeźdźców Świata. Za dwa tygodnie znowu się tutaj pojawią żeby powitać wszystkich zawodników, którym uda się przezwyciężyć własne słabości i wszelkie przeciwności losu żeby dojechać do mety najtrudniejszego rajdu na świecie.

DCIM100GOPROGOPR0077.

Jedni będą walczyć o wygraną, inni o dojechanie do mety, a jeszcze inni o przetrwanie. Wśród zawodników z tej drugiej grupy znajduje się Kuba Piątek, debiutant i jeden z najmłodszych uczestników rajdu.

Sama możliwość wystartowania w tym legendarnym rajdzie to wielkie wyróżnienie. Mam ogromny respekt do tego wyzwania, wiem jakie niebezpieczeństwa na mnie czyhają. Jako debiutant mam niewielkie doświadczenie, a właściwie zerowe, jednak nieoceniona jest pomoc kolegów z Orlen Team-u, którzy zawsze służą mi dobrą radą. Celem jest dojechanie do mety, jednak nie mógłbym być sportowcem gdybym tylko ten aspekt brał pod uwagę. Znam swoje możliwości, choć Dakar prawdopodobnie mocno je zweryfikuje. Po pierwszych etapach wszystko się wyklaruje i postaram się dobrać przeciwników do moich umiejętności.

4 stycznia w niedzielę odbędzie się pierwszy etap Dakaru. O godz. 5:15 Kuba wyruszy na trasę z Buenos Aires do Villa Carlos Paz podczas której będzie miał do przejechania 836 km z czego 175 km będzie stanowił odcinek specjalny.

GF2R2316 kopiuj

Przypominamy, że jutro o godz. 23 czasu polskiego będziemy mogli obejrzeć transmisję etapu na kanale Eurosport.

A oto jak wyglądały zmagania rok temu: