Za nami 4 etapy rajdu Abu Dhabi. Dzisiejszy odcinek zdecydowanie wygrał „Pela” Renet wyprzedzając drugiego Cornejo o ponad 4 minuty. Z trzeci czasem do mety dojechał miejscowy tubylec Al Balooshi. Kuba wykręcił siódmy czas, dzięki czemu awansował w klasyfikacji generalnej i podczas ostatniego etapu będzie bronił 6 miejsca. O zwycięstwo w całym rajdzie, do ostatnich kilometrów powalczą: Pablo Quintanilla, zwycięzca Rajdu Dakar 2016 Toby Price oraz Sam Sunderland.

gen44 odcinek rajdu o długości 258 km niemal w całości wiódł przez wydmy. Dla wielu zawodników oznaczało to samotną podróż przez pustynię, ponieważ w takich warunkach ciężej jest kogoś dogonić i uformować grupę.

Co powie Kuba?

Dzisiejszy etap był chyba najtrudniejszym podczas tego rajdu. Startowałem jako 10-ty, 2 minuty za poprzedzającym mnie zawodnikiem więc od samego początku pustynię przemierzałem kompletnie sam. Zdecydowanie wolę jazdę w grupie, wtedy łatwiej jest utrzymać szybkie tempo oraz ciężej jest o pomyłkę w nawigacji, bo w końcu co dwie głowy to nie jedna. Starałem się jechać uważnie, nie popełniać błędów i cisnąć do przodu 🙂 Uzyskałem siódmy czas i udało się awansować w generalce na 6-te miejsce więc jestem zadowolony z dzisiejszego dnia. Przed jutrzejszym etapem mam niewielką przewagę, ale dam z siebie wszystko żeby obronić dotychczasową pozycję.

Jutro zawodnicy zakończą zmagania w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Do pokonania zostało 234 km odcinka specjalnego. Kuba raczej nie zdoła już awansować w generalce jednak wciąż musi obawiać się konkurentów z niższych pozycji. Przede wszystkim znakomitej zawodniczki Lai Sanz, która traci do motocyklisty Orlen Team tylko 1:14 min. Hiszpanka jest jednym z niewielu przykładów kobiety, która w dyscyplinie zdominowanej przez mężczyzn walczy z nimi jak równy z równym. Wystarczy wspomnieć, że rajd Dakar w 2015 roku ukończyła na 9 miejscu w klasyfikacji generalnej. Tak więc Kubę czeka nie lada wyzwanie, a nam pozostaje trzymać kciuki i śledzić jutrzejszą rywalizację!