Kolejny upalny dzień zmagań w Abu Dhabi dobiegł końca. Kuba Piątek zajął na dzisiejszym etapie 14 miejsce, jednak w klasyfikacji generalnej przesunął się na 10 pozycję, pozostając na 3 miejscu w klasyfikacji juniorów.

Już po zakończeniu wczorajszego, pierwszego etapu dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. Na trasie odcinka specjalnego zginął doświadczony motocyklista Cameron Waugh. Bezpośrednio za Brytyjczykiem jechał Jakub Przygoński, który widząc upadek rywala natychmiast wezwał helikopter ratunkowy i udzielił zawodnikowi pierwszej pomocy. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń, Cameron Waugh zmarł przed przewiezieniem do szpitala. Ten wypadek pokazuje jak okrutna i zdradliwa potrafi być pustynia, nawet dla najbardziej doświadczonych zawodników.

IMG_0290Do dzisiejszego etapu zawodnicy ruszyli bardzo wcześnie bo już o 6 miejscowego czasu. Kuba rozpoczął jazdę nieco sennie, ale później udało mu się złapać kontakt z grupą. Jadąc w peletonie ok. 8 osób utrzymywał bardzo dobre tempo. Na około 180 km odcinka specjalnego pech dopadł Jakuba Przygońskiego z Orlen Teamu, który przewrócił się i uszkodził rękę. Z pomocą przyszedł mu nasz reprezentant, a po przybyciu na miejsce helikoptera ruszył w dalszą drogę. Jak już wiadomo uraz wykluczył Kubę Przygońskiego z dalszej rywalizacji.

Kuba przygotowuje roadbook’a

Ogólnie dzisiejszy etap poszedł całkiem nieźle. Na początku udało mi się złapać grupę 7-8 zawodników i naprawdę trzymaliśmy niezłe tempo. Niestety pech dopadł Kubę ( Przygońskiego ) który wydachował i z trasy musiał zabrać go helikopter. Podjechałem żeby sprawdzić czy wszystko z nim OK, ale na szczęście wszystko kojarzył. Pomogłem zapakować go do helikoptera i ruszyłem dalej. W tym czasie uciekła mi grupa, a i sam byłem rozkojarzony upadkiem kolegi przez co ciężko mi było złapać rytm.

Jutrzejszy etap o długości 370 km rozpocznie się o godzinie 6 rano. Zawodnicy będą mieli do przejechania 256 km odcinka specjalnego. Kuba ruszy do startu jako 14 zawodnik. Jego poczynania na etapie możecie śledzić poprzez oficjalny, internetowy tracker rajdu. Miejmy nadzieję, że wszystkim zawodnikom dopisze szczęście i obędzie się bez nieprzyjemnych upadków.

IMG_0302

Link do wyników rajdu i trackera:

http://abudhabidesertchallenge.com/2014_Results.aspx

Relacja z dzisiejszego etapu na Eurosporcie o godzinie 22:45!