Zawodnicy podczas dzisiejszego etapu z Erfoud do Zagory pokonali 313 km odcinka specjalnego. Był do jak dotąd najszybszy odcinek, ponieważ zwycięzca Joan Barreda przejechał jego długość w czasie 3 godz. 15 min. Kuba uplasował się na przyzwoitym 19 miejscu, natomiast wśród juniorów był 2. W klasyfikacji generalnej po 3 etapach zajmuje 18 miejsce oraz 2-gie w juniorach.

mar1

Motocykliści jak zwykle ruszyli na trasę najwcześniej czyli ok. godziny 7 rano. Nasz zawodnik na starcie stawił się w dobrym humorze i bez żadnych problemów zdrowotnych. Cały odcinek przejechał bez żadnych błędów ani wywrotek. Można śmiało stwierdzić, że o tym etapie Kuba swoim wnukom opowiadać nie będzie.

Warto również przypomnieć historię Darka Piątka, taty Kuby, który w 2004 roku także brał udział w rajdzie Maroka. Niestety zakończył swój udział dokładnie na tym samym etapie (z Erfoud do Zagory), który 10 lat później pokonał jego syn. Historia zatoczyła koło, tym razem przynosząc „happy ending”.

mar3

Podczas jutrzejszego etapu zawodnicy przejadą pętle dookoła miasta Zagora w którym, będzie start i meta odcinka. Do przejechania będzie 380 km, w tym 226 km odcinka specjalnego. Na jego starcie Kuba powinien stawić się ok. godziny 8:30 czasu polskiego. Jutrzejsze poczynania naszego zawodnika możecie śledzić na stronie internetowej rajdu: