Za nami drugi dzień zmagań na kamienistych trasach katarskiej pustyni. Dzisiejszy odcinek wygrał Austriak Matthias Walkner przed Hiszpanami Jordi Viladomsem oraz Marc’iem Coma.  Kuba Piątek bo bardzo dobrej jeździe uplasował się na 10 miejscu. W klasyfikacji generalnej prowadzi Coma przed Joanem Barreda i Samem Sunderlandem. Kuba awansował o jedno oczko i obecnie jest 11 oraz przewodzi w klasyfikacji juniorów.

etap 2Dzisiaj zawodnicy mieli do przejechania prawie 400 kilometrów po twardych i kamienistych terenach pustynnych. Kuba zaczął bardzo mocno i na pierwszym pomiarze czasu po 32 km plasował się na świetnym trzecim miejscu. Na kolejnych dwóch pomiarach meldował się na 9 miejscu, niewiele tracąc do poprzedzających go motocyklistów. Na ostatnich 100 km Kuba uspokoił trochę tempo i skupił się na poprawnej nawigacji. Ostatecznie na mecie zameldował się na 10 miejscu.

Dzisiaj jechało mi się bardzo dobrze. Do strefy tankowania, która znajdowała się mniej więcej w połowie odcinka utrzymywałem bardzo dobre tempo, nie popełniałem błędów i byłem bardzo skoncentrowany na jeździe. 15-sto minutowa przerwa trochę wybiła mnie z rytmu, dwa razy pomyliłem trasę, dlatego pod koniec nieco zwolniłem, żeby nie stracić jeszcze więcej czasu na pomyłki. Liczę, że w dalszej części rajdu uda mi się utrzymać dzisiejsze tempo, a wtedy będzie bardzo dobrze 🙂

Podczas jutrzejszego dnia motocykliści po raz kolejny będą mieli do pokonania niemalże 400-stu kilometrowy  odcinek specjalny. Możemy się spodziewać, że trasa nie będzie się wiele różnić od tej z poprzednich dni, czyli będzie dużo kamieni, będzie szybko i będzie bardzo wymagająca nawigacja.

IMG_0030