Na dzisiejszym 3 etapie katarskiego rajdu  Kuba zajął, podobnie jak wczoraj, 9 miejsce jednak jego dzisiejsza jazda była o wiele lepsza niż wczoraj. Co prawda nie ustrzegł się błędów przez co stracił kilka minut, ale najważniejsze, że  szybko zareagował na wczorajsze niepowodzenia. Niestety drugi z polskich motocyklistów Maciej Berdysz uległ wypadkowi i został przetransportowany do szpitala helikopterem.

Tradycyjnie zawodnikom przyszło się zmagać z okropnymi kamieniami no i oczywiście z nawigacją. Kubie od rana w głowie siedziała chęć zrehabilitowania się za wczorajszy wynik. Dlatego od razu po starcie mocno ruszył do przodu i aż do tankowania trzymał bardzo dobre tempo. Niestety po przerwie na dolanie paliwa, Lublinianin pogubił trasę i stracił kilkanaście cennych minut. Ostatecznie uplasował się na 9 miejscu.

image

Dzisiaj jechało mi się dużo lepiej, aczkolwiek nie obyło się bez kilku błędów. Zasugerowałem się śladem innego zawodnika i oboje się zgubiliśmy. Powoli przyzwyczajam się do tych okropnych kamieni, nawigacja również idzie mi coraz lepiej. Zostały dwa etapy na których postaram się jak najlepiej wykorzystać nabyte dotychczas doświadczenie.

Jak zapowiadają organizatorzy jutrzejszy odcinek będzie najtrudniejszym podczas całego rajdu. Miejmy nadzieję, że Kubę ominie pech i dojedzie do mety bez żadnych problemów.