3 dzień rajdu nie okazał się szczęśliwy dla polskich motocyklistów. Kuba Przygoński wciąż nie może odnaleźć swojego rytmu i był dzisiaj 27 ze startą 18:34 min. Kuba Piątek znowu zaczął pechowo i do mety dojechał na 50 miejscu ze stratą prawie 37 min. Odcinek wygrał były mistrz świata w motocrossie Matthias Walkner przed Marc’iem Coma i Joanem Barreda. Na 94 miejscu etap ukończył Paweł Stasiaczek. W klasyfikacji generalnej prowadzi Barreda, przed Goncalvesem i Walknerem. Przygoński spadł o jedną pozycję i aktualnie jest 22, natomiast Kuba awansował na 43 miejsce.

etap3Niestety pech na Dakarze nie omija Kuby. Wczoraj w wyniku upadku uszkodził pompę sprzęgła w wyniku czego wyciekł cały olej i nasz zawodnik praktycznie przez cały dzień musiał sobie radzić bez sprzęgła. Dzisiaj natomiast już na 6 km Kubie z motocykla odpadła dźwignia hamulca tylnego i przez resztę drogi zmuszony był radzić sobie tylko z hamulcem przednim. Później na trasie zaliczył dosyć nieprzyjemną wywrotkę, ale do mety dojechał cały i zdrowy, tylko z kilkoma zadrapaniami.

mapa_3

Bardzo pechowo zaczął się dla mnie dzisiejszy etap, bo już na samym początku straciłem tylny hamulec. Przynajmniej dzięki mnie nasi mechanicy mają pełne ręce roboty 🙂 Jutro wjeżdżamy do Chile, przed nami pierwsze wydmy na Atacamie. Mam nadzieję, że doświadczenie nabyte na pustyniach w Dubaju i Maroko jutro zaprocentuje i dobrze przejadę odcinek.

Podczas jutrzejszego etapu z Chilecito do Copiapo zawodnicy opuszczą Argentynę i wjadą do Chile. Kolejny długi etap dla motocyklistów, bo do przejechania będzie aż 909 km w tym 315 km odcinka specjalnego. Na samym początku, jeszcze podczas dojazdówki Kuba i spółka przekroczą granicę w Andach na wysokości 4800 m.n.p.m. Na 201 km OS-u uczestnicy rajdu wjadą na otwartą, piaszczystą przestrzeń – słynną pustynię Atacama. Żeby dojechać do biwaku w Copiapo trzeba będzie przedrzeć się przez ogromne wydmy, co dla niektórych może oznaczać bardzo późny dojazd do mety.

6T3A9588 kopiuj

Transmisja z dzisiejszego etapu na Eurosporcie o godz. 23!